Blog » Jak správně pečovat o pleť?

 

Čištění pleti

Dokonalé vyčištění pleti je základem pro úspěch všech ostatních kosmetických přípravků. Zůstanou-li póry pokožky ucpané nečistotami, aktivní látka sebedražšího kosmetického přípravku nemá šanci dostat se na místo určení a vykonat k čemu je určena.

Jak pleť čistit

Večer:

1) Jemné pleťové mýdlo, případně odličovací emulze odstraní z pleti nečistoty rozpustné v tucích. Jedná se nejen o nanesený make-up a řasenku, ale také o ostatní nečistoty z ovzduší a smogu, které přes den ulpěly na pleti.

2)  Pleťové tonikum Colostrum Essens Plus dovede proces čištění k dokonalosti, nejen že odstraní zbývající nečistoty rozpustné ve vodě, jako například pot, aniž by podráždilo pokožku složkou alkoholu, ale navíc pleť nádherně osvěží, zklidní, hydratuje, dodá ji potřebnou energii a vybaví ji vzácnými stopovými prvky důležitými pro její obnovu a zamezení procesu stárnutí.

Pleť čistíme od středu obličeje, přes kraje, do ztracena. Idální je přípravek nanést na tampónek a tampónky střídat až do té doby, než zůstávají úplně čisté. Poté aplikujeme pleťové tonikum a obličejové sérum.

Pozn: Na mastnou nebo smíšenou pleť, případně na T-zónu, která bývá o něco mastnější, můžeme také použít Pleťovou vodu, která v sobě obsahuje menší množství alkoholu narozdíl od bezalkoholového tonika.

3) Na vyčištěnou pleť aplikujeme Obličejové sérum Colostrum Essens a Oční gel Colostrum Essens plus, mají zpevňující účinek na pokožku, podporují tvorbu nových kolagenových a elastických vláken a tonizuje pleť. Pokožka je po nanesení séra měkčí a získává přirozený vzhled. Vytváří v pokožce neviditelné elastické sítě, hydratuje ji a obnovuje tonus do epidermis. Má protibakteriální a protizánětlivé účinky, obsahuje růstové faktory, které pomáhají při obnově a regeneraci pokožky.

Doporučuje se používat před nanesením nočního krému, nanášejte na čistou a osušenou pokožku obličeje a krku.

Ráno:

Ráno používáme  Pleťové tonikum Colostrum Essens Plus, případně pleťovou vodu. Použitím mléka či mycí emulze bychom paradoxně pleti ublížili, protože bychom z ní odstranili přirozený kožní film, který se vytvořil v noci. Pleť po ránu takto příjemně osvěžíme a hydratujeme. Chceme-li boj proti vráskám zintenzivnit, použijeme opět pleťové sérum/oční gel

(Výjimku tvoří pouze aknotická pleť, kdy i ráno použijeme čisticí pěnu. Tato pleť totiž potřebuje díky nadměrnému maštění daleko větší péči.)

Nanášení přípravku

„Denní krém je pro zdraví, noční pro krásu.”

Přes den je potřeba pleť chránit před nečistotami z ovzduší, zplodinami z aut, volnými radikály apod.; některé denní krémy obsahují i UV filtry, které chrání před slunečním zářením, další obsažené látky chrání před mrazem a poškozením pleti povětrnostními podmínkami. Denní krémy jsou zkrátka nutností – OCHRANA PŘEDEVŠÍM! A JE TO NUTNOST!  Denní Krém Colostrum Essens plus navíc přináší unikátní kombinaci kolostra a výtažků ze speciálních řas, která napomáhá odstraňování mimických vrásek, pokožku zjemňuje a podporuje syntézu kolagenu.

Noční krém je podle hesla „pro krásu”, a to z toho důvodu, že v noci je organismus v klidu, neplýtvá energií na pohyby, trávení a jiné denní činnosti, ale veškerou energii věnuje na regeneraci během spánku. Pokud tedy dodáme pleti prostřednictvím Nočního krému Colostrum Essens plus ty správné látky, pokožka se regeneruje a vyživuje v daleko větší míře.

Náklady na odstranění vzniklých škod jsou vždy vyšší než náklady na preveci těchto škod a to platí také v kosmetickém průmyslu. Veškeré problémy, ať už se jedná o vrásky, akné i dehydratovanou pleť začněte řešit hned v jejich počátcích.

Oční krémy

Používají se i na den, ale především na noc, kdy je pokožka schopná vysoce regenerovat.Oční gel Colostrum Essens plus s kyselinou hyaluronovou a přírodní látkou kolostrum redukuje váčky pod očima a osvěžuje okolí očí. Podporuje odstraňování mimických vrásek, hydratuje pokožku a má protizánětlivé účinky. Nanáší  se  na pleť lehkým vklepáním od vnitřní k vnější straně očí.