Důvody pro Aloe Vera od Essens

1) obsahuje přírodní 99,5% šťávu s malými kousky gelovité dužiny Aloe vera Barbadensis Miller z rostlin pěstovaných BIO metodou v Mexiku

 

2) Šťáva je z rostlin získávána novou revoluční metodou TOTALOE, která využívá nejnovějších poznatků a technologií a umožňuje zachovat ve šťávě 200 aktivních látek a více než 75 různých druhů živin. Vynikající kvalita je dána nejen metodou zpracování, ale i kvalitou rostlin, které jsou pěstované ekologicky v přirozeném subtropickém prostředí nádherného údolí Jaumave.

3) Neobsahuje Aloin

4) Náš výrobce suroviny je certifikován nejen Mezinárodní vědeckou radou pro Aloe vera, I.A.S.C., ale má i další nejpřísnější certifikace od mnoha uznávaných certifikačních autorit.

Informační brožura: OTEVŘÍT

Otázky a odpovědi na Aloe vera ESSENS

Uvádíte, že výrobek je v BIO kvalitě, co to znamená?

Ve světě se spíše užívá termín „organic“. Označuje plodiny, které byly pěstované ekologickým způsobem, tedy bez použití chemických postřiků a nebyly geneticky modifikovány. Výrobce naší suroviny pěstuje Aloe vera tímto organic způsobem a je držitelem amerického certifikátu USDA Organic.

Jak je surovina Aloe vera zpracována?

Aloe je zpracována metodou TOTALOE, což je kombinace precizní ruční výroby (třídění, loupání atd.) a zpracování v moderních technologických zařízeních. U naší Aloe vera je jasný původ surovin, výrobní proces i veškeré schvalovací procesy.

Co je přesně metoda Totaloe?

Náš mexický dodavatel suroviny Aloe vera vyvinul vlastní revoluční metodu, která se nazývá Totaloe. V tomto procesu se využívají jak tradiční metody, tak i nejnovější technologie, které umožňují zpracování Aloe vera bez ztráty pozitivních účinků rostliny a jejich následné přenesení do konečného výrobku pro spotřebitele. Výrobce suroviny uvádí, že gel Aloe vera zpracovaný metodou Totaloe má ve srovnání s gelem Aloe vera zpracovaným tradiční metodou ručního filetování vyšší obsah živin a příznivých látek. Na kvalitě suroviny a obsahu látek se také podílí způsob pěstování rostlin a přirozené subtropické prostředí, ve kterém má náš výrobce své plantáže.

Co je to mikronizace?

Je šetrná fyzikální metoda, kterou se dá u léčiv, přírodních látek, vitamínů a minerálních látek zvýšit jejich biologická dostupnost. Vstupní surovina se postupně mikronizuje na částice o velikosti několika mikrometrů. Tím se výrazně zvýší povrch jednotlivých částic, což má za následek zvýšení jejich rozpustnosti a vstřebatelnosti v organismu. Mikronizace tak umožňuje snížit dávkování přípravku.

Jak je to s IASC certifikací vašeho výrobku?

Výrobce suroviny je členem IASC a jeho výrobky i suroviny mají certifikaci IASC. To potvrzuje kvalitu surovin, které používáme. Certifikaci našich výrobků nyní vyřizujeme

V jakém obalu je Aloe vera ESSENS balená?

Obalový materiál Aloe vera ESSENS je zcela nezávadný a recyklovatelný plast. Balení je velmi praktické, lehké a skladné (možnost brát s sebou na cesty, do auta apod.).

Uvádíte doporučené dávkování 15 až 90 ml denně, lze dávkování zvýšit?

Uvedené dávkování 15 ml denně (přibližně 1 polévková lžíce) je minimální doporučené a bylo stanoveno jako naprosto bezpečné pro většinu uživatelů a situací. Dávkování lze ale individuálně zvýšit až na 90 ml rozdělených do několika dávek v průběhu dne. Postupně můžete dávkování zvyšovat až na hodnotu, při které se budete cítit nejlépe, a která vám bude vyhovovat.

Mohou Aloe vera ESSENS užívat děti do 3 let?

Užívání jakéhokoliv potravinového doplňku u dětí do 3 let, těhotných a kojících žen se obecně nedoporučuje. Konzultujte je tedy prosím se svým lékařem.

Mohu užívat Aloe vera ESSENS, když mám specifické zdravotní potíže?

V případě specifických zdravotních potíží konzultujte užívání Aloe vera, či jiných potravinových doplňků s vaším ošetřujícím lékařem.

Proč je Aloe vera ESSENS pasterizovaná?

Pasterizace slouží k zajištění mikrobiologické nezávadnosti suroviny. Náš výrobce využívá metodu rychlé pasterizace vyšší teplotou HTST (High Temperature Short Time), při kterém je surovina Aloe vera vystavena vyšší teplotě pouze na krátký čas, nezbytně nutný ke zneškodnění případné mikrobiální kontaminace. Teplota, při které pasterizace probíhá je však výrazně nižší, než teplota, při které by docházelo k ovlivnění příznivých látek a živin v gelu Aloe vera. Pasterizace se běžně využívá v potravinářství a s pasterizovanými výrobky se všichni setkáváme každý den. Na trhu se setkáváme s tím, že někteří výrobci uvádí, že mají "zastudena lisovnou/získanou" aloe (což má i ESSENS), výrobci ale pak už záměrně neuvádí, že v dalším kroku tuto surovinu pasterizují, jako všichni ostatní… pouze tak vytvářejí dojem, že výroba probíhá celá zastudena.

Proč jsou ve složení výrobku konzervanty?

Benzoan sodný a sorban draselný jsou v potravinářství běžně užívané nerizikové konzervanty. Najdeme je v celé řadě potravin i v potravinových doplňcích, můžete se sami přesvědčit na etiketách se složením výrobků. Tyto dvě konzervační látky zajišťují trvanlivost našeho Aloe vera a jejich společné použití je zcela dle platných hygienických a zdravotních norem.

Mohou Aloe vera užívat osoby s fenylketonurií?

Aloe vera obsahuje i bílkoviny, jejichž součástí je i aminokyselina fenylalanin. Množství této aminokyseliny ve výrobku Aloe vera ESSENS gel na pití je sice minimální, u osob s fenylketonurií ale doporučujeme užívání konzultovat s ošetřujícím lékařem.